Otevřené "mistrovství klubu" v brokové střelbě. Vzhledem k tomu, že nemáme klasickou brokovou střelnici a vlastníme pouze jednu automatickou vrhačku, střílí se podle našich specifických pravidel.

 

 

V sobotu 12. října 2019 Sportovně-střelecký klub Poruba - Skalka již potřinácté organizoval soutěž v brokové střelbě na letící terč s názvem "Porubský holoubek", která je současně otevřeným mistrovstvím klubu. Soutěž organizuje sekce zájmové střelby a řídí se místními, leč zavedenými pravidly.

V soutěži startovalo 11 střelců. V základním kole se dařilo Petru Bláhovi, až s odstupem mnoha bodů se za ním vytvořila vyrovnaná šestičlenná skupina, ze které se vydělili semifinalisté. Obhájce titulu Aleš Zedník dosáhl jen průměrného výsledku, což mu neumožnilo postup do závěrečných kol. K postupu mu přitom stačil jediný zdařilý zásah.

Semifinále se stalo dramatickou podívanou, když v první dvojici do té doby úspěšný střelec Petr Bláha začal dělat chyby a podlehl Miroslavu Režnarovi, v druhé dvojici došlo na napínavý rozstřel mezi Petrem Kuśem a Filipem Skotnicou, který nakonec minul terč a prohrál.

V boji o třetí místo byl úspěšnější Petr Bláha, který porazil Filipa Skotnicu. Ve finále se Petru Kuśovi vrátila forma z prvních kol a vysoko na body porazil Miroslava Režnara.

Kromě Aleše Zedníka v prvním kole ze soutěže vypadli dřívější semifinalisté Leo a František Luzarovi, naopak Petr Kuś zvítězil jako úplný nováček soutěže, také díky brokové kozlici Bajkal IŽ 27-M z Iževského mechanického závodu, který je součástí koncernu „Kalašnikov".

 

 

V sobotu 1. října 2016 pořádal sportovně - střelecký klub Poruba - Skalka desátý ročník přeboru v brokové střelbě, zvaného "Porubský holoubek", který je současně otevřeným mistrovstvím klubu. Dva členové klubu, dnes už nežijící Ivo Blaha a Aleš Zedník jsou trojnásobnými vítězi této soutěže. V základním kole střílelo devět střelců, svůj úspěch nezopakoval loňský semifinalista Miroslav Režnar, čtyři nejlepší postoupili do semifinále. Zde z neznámých důvodů obhájce trofeje a do té doby nejlépe střílející Aleš Zedník ztratil koncentraci a nepostoupil přes Eduarda Luzara do finále a dokonce v „malém“ finále podlehl Petrovi Studničkovi. Finále se tak stalo záležitostí bratrského souboje bratří Luzarů – Františka a Eduarda, z nichž lepší mušku prokázal Eduard a stal se novým mistrem klubu.

  • 2007 1. Aleš Zedník 2. Peter Šuška 3. Petr Matěj                                   
  • 2008 1. Jaroslav Lyčka 2. Jan Bláha 3. Petr Matěj                                           
  • 2009 1. Ivo Blaha 2. Jan Bláha 3. Petr Bláha                                                             
  • 2010 1. Ivo Blaha 2. Petr Černík 3. Petr Bláha                                                
  • 2011 1. Ivo Blaha 2. Jan Bláha 3. Leo Luzar                                                                        
  • 2012 1. Leo Luzar 2. Aleš Zedník 3. František Luzar                                                              
  • 2013 1. Aleš Zedník 2. Petr Bláha 3. Dalibor Tůma                                               
  • 2014 1. František Luzar 2. Aleš Zedník 3. Leo Luzar                                                                       
  • 2015 1. Aleš Zedník 2. Eduard Luzar 3. Miroslav Režnar                                                                   
  • 2016 1. Eduard Luzar 2. František Luzar 3. Petr Studnička